Sztuczne choinki FairyTrees Premium

Rozważając rezygnację z naturalnych choinek bożonarodzeniowych i zastąpienie je sztuczną choinką, trzeba wziąć pod uwagę sporo czynników. Większość aspektów, takich jak rozmiar, gatunek (na którym wzorowana była imitacja) czy ozdoby w postaci sztucznego śniegu dostosowujemy do swojego gustu i pomysłu. Przede wszystkim jednak warto zastanowić się nad wyborem pomiędzy zwykłą sztuczną choinką a wersją Premium.

Główna różnica – materiał

Sztuczna choinka najczęściej wykonana jest z PVC (polichlorku winylu) lub PU (poliuretanu). Oba tworzywa to nadające się do recyklingu polimery o wysokiej odporności na wodę, wilgoć, promienie UV czy środki chemiczne, lecz jedynie drugi materiał jest obecny w choinkach Premium.

Igły standardowych modeli zrobione jest z folii PVC, natomiast choinki sztuczne Premium posiadają igliwie mieszane – spora jego część wykonana jest z poliuretanu. Jak dokładnie skonstruowana jest ta część choinki bożonarodzeniowej? Igły przyczepione są do gałęzi na całej jej długości. Bliżej pnia znajduje się gęste, miękkie igliwie z PVC (nadające bujności), a w bardziej widocznej części choinki bożonarodzeniowej umieszczone są bardzo realistycznie wyglądające igły z PU.

Najważniejsze zalety choinki Premium

To właśnie taka konstrukcja igliwia z mieszanki materiałów zapewnia niezwykle realistyczny wygląd drzewkom w wersji Premium. Poliuretan jest przyjemny w dotyku, a przy tym termoplastyczny, dzięki temu można z niego stworzyć igły niemal identyczne, jak w prawdziwych świerkach czy jodłach. Materiał ten jest sprężysty, bardzo trwały, a zarazem lekki, podatny na kształtowanie i odporny na blaknięcie.

Nie całą choinka bożonarodzeniowa wykonana jest jednak z tworzywa sztucznego. Aby nadać jeszcze bardziej naturalnego charakteru modelom Premium, metalowy stojak zastąpiono drewnianym. Sztuczne choinki posiadają też zielony pień. Dzięki tym czynnikom choinka taka jak Świerk Królewski Premium czy Jodła Alpejski Premium jest niemal nie do odróżnienia od gatunku, który imituje. Modele Premium dostępne są w trzech rozmiarach: 180 cm, 220 cm oraz 250 cm.

Pomyśl o świętach Bożego Narodzenia już teraz – z FairyTrees!

Wysoka jakość choinek świątecznych FairyTrees sprawia, że zakup drzewka jest długoletnią inwestycją, która pozwoli ostatecznie oszczędzić na corocznych zakupach naturalnych drzewek. Warto pamiętać, że do stworzenia świątecznej atmosfery w domu sama sztuczna choinka może nie wystarczyć. Dlatego FairyTrees przygotowało także różne inne ozdoby bożonarodzeniowe. W ofercie można znaleźć zestawy bombek w trzech kolorach, girlandy i lampki choinkowe LED. Wszystkie produkty można znaleźć w sklepie internetowym Jumbo Shop.

© FairyTrees 2020